راهنمای خرید سالنامه و سررسید

به خرید سالنامه و سررسید فکر می‌کنید؟ برای خرید عمده تقویم و سررسید باید شناخت بیشتری از انواع سررسیدهای موجود در بازار داشته باشید. سررسید یک گزینه ایده‌آل برای هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت به شمار می‌رود؛ به عنوان مدیر یک برند و یا شرکت می‌توانید با شروع سال جدید سررسیدهایی را که لوگو و نشان تجاری برندتان بر روی آن چاپ شده است را به مشتریان خود هدیه دهید. اگر فکر می‌کنید خرید اینترنتی تقویم و سررسید دشوار است، در این مقاله با راهنمای خرید سررسید 1400، می‌توانید با خیال راحت برای سال جدید سررسید اختصاصی خودتان را سفارش دهید. اولین نکته‌ای که در خرید اینترنتی سررسید و سالنامه باید به آن توجه داشته باشید، فرمت نمایش تقویم در این سررسید است.

استفاده‌ای که قرار است از سررسید خود بکنید مشخص می‌کند که کدام یک از این انواع سررسید برای شما مناسب‌تر است. قبل از اقدام به سفارش اینترنتی سررسید و سالنامه باید تعیین کنید که قرار است از سررسید خود چه استفاده‌ای بکنید؟ اگر یک سررسید می‌خواهید که برای برنامه‌ریزی روزانه مناسب باشد، سررسید روز شمار سفارش دهید. اگر فکر می‌کنید این سررسید حجم زیادی داشته و برای شما کارایی چندانی ندارد، می‌توانید سررسید هفته شمار را خریداری کنید تا هر هفته از سال را در یک صفحه داشته باشید. همچنین اگر به یک سررسید سبک‌تر نیاز دارید به احتمال زیاد سررسید ماه شمار بیشتر به کارتان بیاید.

نکاتی برای خرید اینترنتی تقویم و سررسید

اگر می‌خواهید اقدام به خرید عمده تقویم و سررسید کنید، می‌توانید آن را به صورت اینترنتی از یک سایت معتبر سفارش دهید. این روزها دفاتر و شرکت‌های مختلفی از سررسید و سالنامه برای کارمندان و یا هدیه دادن به مخاطبان خود استفاده می‌کنند؛ از همین‌رو می‌توانند با سفارش چاپ اختصاصی سررسید و سالنامه هدیه‌ای با نشان و لوگوی تجاری خود به مشتریانشان هدیه دهند. برای خرید سالنامه و سررسید به صورت اینترنتی باید به نکاتی توجه داشته باشید.

چگونه سررسیدی بخریم که بتوانیم در تمام طول سال از آن استفاده کنیم؟ سررسید و سالنامه‌ها باید 365 روز همراه شما باشند؛ پس باید هنگام خرید بیش از هر چیزی به کیفیت چاپ و همچنین صحافی آن توجه داشته باشید. زمانی که برای خرید سررسید و تقویم به یک فروشگاه لوازم تحریر مراجعه می‌کنید شاید خرید سررسید آسان‌تر باشد. اما برای سفارش اینترنتی سالنامه و سررسید 1400 بهتر است به راهنمای خرید سررسید که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم توجه داشته باشید.

راهنمای خرید سررسید 1400

سررسیدها خریداری می‌شوند تا برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها از سوی مدیران یک شرکت با هدف هدیه تبلیغاتی چاپ می‌شوند و برخی نیز برای استفاده روزمره افراد خریداری می‌شوند. چندان تفاوتی نمی‌کند با چه هدفی می‌خواهید اقدام به سفارش سررسید و سالنامه کنید؛ در هر صورت بهتر است با شناخت کافی انواع سررسید، سفارش دهید.

توجه به فرمت نمایش روزها به هنگام خرید سالنامه و سررسید

یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از خرید سالنامه و سررسید باید به آن توجه داشته باشید، چگونگی چاپ تقویم و نمایش روزها در سررسید است. فرمت نمایش روزها در سررسید به صورت‌های زیر است:

 • سررسید و سالنامه روز شمار
 • سررسید ماه شمار
 • سررسید هفته شمار
 • سررسید دو روز در یک صفحه
 • سررسید پنجشنبه و جمعه مشترک
 • سررسید سال در یک نگاه

سررسید روز شمار؛ مزایا و معایب آن

مدیر، کارمند و یا فرد پرمشغله‌ای هستید که باید قرارهای کاری و تاریخ‌های مهم را در سررسیدتان علامت بزنید؟ پس به احتمال زیاد سررسید روز شمار برای شما مناسب‌تر است. سررسیدهای روز شمار به‌گونه‌ای چاپ می‌شوند که هر روز از سال را در یک صفحه به نمایش می‌گذارند؛ پس حواستان باشد که وقتی از سررسید روز شمار حرف می‌زنیم، در واقع از یک دفتر یادداشت تقویم‌دار حجیم و نسبتا سنگین حرف می‌زنیم!

مزایای استفاده از این سررسیدهای روز شمار عبارتنداز:

 • امکان برنامه‌ریزی روزانه و یادداشت کردن موارد مهم در تاریخ مربوط به همان روز
 • در اختیار داشتن فضای کافی برای یادداشت برداری

سررسیدهای روز شمار توسط افراد زیادی از جمله مدیران، دانش جویان و حتی دانش آموزان کنکوری مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما علاوه بر مزایایی که دارند دارای معایبی نیز هستند. برخی از این معایب عبارتنداز:

 • به دلیل حجم زیاد کاغذ نسبت به دیگر انواع سررسید سنگین‌تر هستند.
 • چاپ تعداد زیادی کاغذ، قیمت این سررسیدها را بیشتر می‌کند.

خرید سررسید و سالنامه هفته شمار

نوعی دیگر از نمایش تقویم در سررسید، به صورت هفته شمار است. در این سررسید همان‌طور که از نامش پیداست هر هفته از سال در یک صفحه نمایش داده می‌شود. مزایای خرید سررسید هفته شمار 1400 عبارتنداز:

 • نسبت به سررسیدهای روز شمار حجم کمتر و وزن سبک‌تری دارند.
 • در صورت عدم نیاز به نمایش تک تک روزها در سررسید، می‌توانید یک هفته را به صورت یکجا در سررسید خود مشاهده کنید.

خرید سالنامه و سررسید ماه شمار

سررسیدهای ماه شمار یکی از انواع پرطرفدار سررسیدهای موجود در بازار هستند. در این سررسیدها هر ماه از سال در یک صفحه چاپ شده و فضای بیشتری برای یادداشت کردن در اختیار افراد قرار می‌گیرد. از مزایای این سررسیدها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حجم کاغذهای به کار رفته در این سررسیدها نسبت به روز شمار و هفته شمار کم‌تر است.
 • ممکن است هزینه مناسب‌تری نسبت به دیگر انواع آن داشته باشد.

معایب سررسیدهای ماه شمار:

 • به دلیل نمایش هر ماه در یک صفحه، امکان مشاهده هر روز و یا هفته به صورت مجزا در سررسید وجود ندارد؛ پس این سررسید برای برنامه ریزی روزانه و هفتگی چندان مناسب نخواهد بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *